Janecký Martin (1980)
Untitled
ručně tvarovaná plastika z cihlově červeného žhavého skla, sign. a dat. Martin Janecký 2016, výška 53 cm, kovový podstavec (Zí)
Dílo pochází z ateliéru autora
Martin Janecký absolvoval v roce 1998 obor skla na Střední průmyslové škole sklářské v Novém Boru. Po studiu spolupracoval s různými sklářskými výtvarníky v zahraničí (např. W. Morris), kde se zaměřoval na techniky foukání a tvarování skla za horka. V současnosti tvoří v ateliéru na Aljašce. Martin Janecký pracuje specifickou technikou „inside sculpting“, což je modelování vyfouknuté plastiky zevnitř bubliny, ve které se pomocí nástrojů modeluje potřebný tvar. Tímto způsobem vytváří náročné skleněné sochy klaunů, kouzelníků, zvířat a lidských bust. Jedná se o ryzí sklářské sochařství.
Nabízená busta je galerijní ukázkou jeho nejnovější tvorby, ve které se zaměřuje na zachycení lidských nálad, povah a charakterů.
20.10.2016 - 20:00
- Dosažená cena: **
CZK 180.000,-
CZK 250.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 180.000,-
Janecký Martin (1980)
Untitled
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 20.10.2016 - 20:00 |
Místo konání aukce: | "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4 |
Prohlídka: | 08.10. - 20.10.2016 |